Název

Popis

V sobotu 17. září se uskutečnil Tajný výlet hasičů, na který jsme se velice těšili. Odjezd se uskutečnil v 7:00 od Obecního úřadu a první zastávkou bylo ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi. ŠKODA Muzeum, bylo otevřeno v roce 1995 u příležitosti stého výročí založení firmy. Muzeum sídlí ve starých výrobních objektech firmy pánů Laurina a Klementa z let 1899 - 1911. Další zastávka se uskutečnila v Pivovaru Klášter patřícího do pivovarské skupiny Pivovary Lobkowicz Group. Nacházejícího se v obci Klášter Hradiště nad Jizerou v okrese Mladá Boleslav. Z pivovaru jsme přejeli do nedalekého Mnichova Hradiště, kde byla pauza na oběd. Polovina šla do centra a polovina zakotvila v hospodě pod zámkem, který byl naší další zastávkou. Zámek Mnichovo Hradiště je barokní valdštejnský zámek, původně renesanční komplex zbudovaný Václavem Budovcem z Budova. Je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti. Na prohlídce jsme se toho dost dozvěděli. Zámek byl založen roku 1606. Do barokní podoby byl přestavěn na počátku 18.století. Zestátněn v roce 1946. Dnešním majitelem je stát. Po prohlídce zámku jsme sedli do autobusu a vyrazily na závěrečnou společnou večeři v Nové Vsi nad Popelkou. Restaurace byla závěrem výletu, a tak jsme v ní setrvali do pozdních hodin. K tanci a poslechu nám hrál Jaroslav Čeřovský se synem.
Velké díky za uskutečnění výletu patří manželům Albrechtovým.

Více zde: http://www.sdhroztoky.cz/news/a17-9-2016-tajny-vylet/

Období

• 267 fotek
  • 0 se líbí

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat